Automobilist získal další investici od podnikatele Karla Komárka

Automobilist získal další investici od podnikatele Karla Komárka

Podnikatel Karel Komárek zvýšil svůj podíl ve společnosti Automobilist, který tak nyní čítá 50 %. Tato firma je známým výrobcem uměleckých děl s tematikou motoristického a automobilového sportu, která vznikají ve spolupráci s globálními značkami. Mezi klíčové ambasadory společnosti Automobilist patří bývalý trojnásobný mistr světa Formule 1 Sir Jackie Stewart či třináctinásobný vítěz Grand Prix a vicemistr světa z roku 2001 David Coulthard.

Karel Komárek soukromě podporuje společnost Automobilist od jejího vzniku v roce 2018. Svůj podíl navýšil na 50 % na konci loňského léta. „Ten projekt jsem si oblíbil od začátku. Byla to hodně intuitivní a osobní volba, díky níž se rozšířily nejen moje byznysové, ale i osobní vazby. Dosavadní výsledky Automobilistu ukazují, že jeho tým je schopen naplnit i další ambiciózní plány. Líbí se mi stávající produkty, a hlavně vize do budoucna,“ uvedl Komárek.

Společnost se stává významným hráčem na trhu díky svým licencovaným uměleckým dílům, která probouzí k životu a v bezkonkurenčním rozlišení zachycují významné okamžiky z historie i současnosti motoristického sportu. Díla jsou dostupná jak v tištěné verzi, tak jako tzv. NFT, tedy sběratelské tokeny obchodovatelné kryptoměnami. Navýšení kapitálu umožní společnosti expandovat na globálním trhu.

„Jsem přesvědčen, že v příštích třech letech nás čeká zásadní růst. Počítáme totiž s publikem, které zahrnuje 1,3 miliardy majitelů aut, další 1,9 miliardy osob sledujících motoristický sport a 1,5 miliardy lidí, které zaujmou naše budoucí projekty. Jedním z důležitých impulsů je určitě strategická podpora ze strany Karla Komárka,“ přibližuje plány Pavel Turek, generální ředitel firmy Automobilist.

Po prvotních dílech z oblasti NFT se Automobilist připravuje na to, že se ze společnosti stane permanentní člen virtuálního světa, Metaversa. Její vizí je v blízké budoucnosti poskytnout globální komunitě unikátní zážitky ze světa motorsportu, online her nebo digitálně-fyzické zážitky, které zprostředkuje systém Web3.

Společnost Automobilist je uznávaná pro své výtvarné zpracování a autentické ztvárnění představovaných vozů. Za každým dílem se skrývá příběh plný emocí vytvořený výkonným týmem, jehož členové se rekrutují z několika národů na třech kontinentech. Společnost založila trojice mužů – jsou jimi Pavel Turek, Jan Rambousek a Petr Milerski.

Většina děl vzniká díky oficiálním partnerstvím, třeba s Formulí 1, Mistrovstvím světa v rallye (WRC), ACO 24H Le Mans, dále s automobilovými značkami, k nimž patří Mercedes, Aston Martin, McLaren, Maserati. V klíčových okamžicích zachycených na dílech Automobilist můžeme spatřit Lewise Hamiltona, Lando Norrise, Michaela Schumachera, Jodyho Schecktera, Davida Coultharda nebo Sira Jackieho Stewarta.

Automobilist nyní provozuje oficiální Print Store pro seriál F1®, vytrvalostní závod 24H Le Mans a WRC. Společnost disponuje e-shopem (automobilist.com) a kamenným obchodem v Mnichově, další se bude v průběhu února otevírat Praze. V roce 2021 prodala 31 000 digitálních a fyzických produktů na 75 trzích světa.

Karel Komárek je zakladatelem skupiny KKCG. KKCG soustřeďuje své aktivity na oblast loterií a herního průmyslu, ropy a zemního plynu, a také informačních technologií či real estate. Skupina KKCG podniká ve více než 35 zemích světa a patří sem například společnosti jako: Allwyn, MND Group, ARICOMA Group, KKCG Real Estate, Springtide Ventures a další.  V roce 2021 časopis Forbes odhadl jeho majetek na 5,4 miliardy dolarů a zařadil ho na 502. místo žebříčku světových miliardářů a druhého nejbohatšího Čecha.

Karel Komárek je významným mecenášem. Jeho rodinná nadace Karel Komárek Family Foundation dlouhodobě podporuje Kennedy Centrum ve Washingtonu, vlnoni věnovala 7,5 milionu dolarů na obnovu jižní Moravy zničené tornádem, Komárek sponzoruje mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha a jeho další Nadace Proměny téměř 15 let kultivuje životní prostředí a veřejný prostor.

Zdroj informací

Automobilist a TestMotoru.cz

Datum

3. února 2022

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Page generated in 1.2986 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál