Honda zahajuje celopodnikovou expanzi svého nového programu „IGNITION“ pro zakládání podniků

Honda zahajuje celopodnikovou expanzi svého nového programu „IGNITION“ pro zakládání podniků

Společnost Honda Motor Co., Ltd. začala rozšiřovat svůj nový program IGNITION pro zakládání podniků na celou společnost. IGNITION je program, který dává podobu originálním technologiím, nápadům a návrhům spolupracovníků společnosti Honda a přispívá k řešení sociálních problémů a vytváření nových výhod ve prospěch lidí.

Program IGNITION byl zahájen v roce 2017 společností Honda R&D Co., Ltd., dceřinou společností společnosti Honda pro výzkum a vývoj. Od svého zahájení obdržel program IGNITION mnoho přihlášek s novými podnikatelskými nápady a několik návrhů, které jsou do značné míry kompatibilní s podnikáním společnosti Honda, již společnost Honda realizuje s cílem komercializace.

Mezitím se objevily také návrhy, které by mohly přinést prospěch pro společnost rychleji, pokud by byly realizovány prostřednictvím startupu s využitím jedinečných vlastností začínajících společností; proto byla v roce 2020 přidána do programu IGNITION kromě možnosti komercializace uvnitř společnosti Honda možnost usilovat o komercializaci nových podnikatelských nápadů prostřednictvím podniků. Společnost Ashirase Inc., jejíž založení bylo dnes oznámeno, je prvním podnikem založeným v rámci programu IGNITION.

V dubnu 2021 navíc společnost Honda začala rozvíjet program IGNITION jako celopodnikový program, který umožňuje všem spolupracovníkům společnosti Honda v Japonsku chopit se výzvy k vytváření nových podniků. Realizací nápadů a snů nejen vývojářů, ale i spolupracovníků z různých divizí, včetně výroby, prodeje a administrativy, vytvoří společnost Honda dosud neobjevené produkty a zážitky a tím do společnosti vnese „svěží vánek“ inovací.

IGNITION spolupracuje se společnost obchodující s rizikovým kapitálem, která se účastní závěrečného kola hodnocení jako jeden z porotců zkoumajících jednotlivé návrhy z náročného pohledu investora. Kromě toho mají navrhovatelé během procesu hodnocení přístup k poradenství a podpoře ze strany společnosti obchodující s rizikovým kapitálem.

IGNITION

Návrhy mohou předkládat všichni zaměstnanci společnosti Honda v Japonsku zaměstnáni na plný úvazek bez ohledu na délku jejich pracovního poměru a přidělené divize.

Nápady, které projdou závěrečným hodnocením, budou komercializovány v rámci společnosti Honda nebo založením startupu.

Rozhodnutí o komercializaci bude v zásadě přijato během šestiměsíčního období, během něhož bude vytvořen pracovní tým složený z interních odborníků, kteří budou poskytovat podporu každému navrhovateli.

Společnost obchodující s rizikovým kapitálem poskytne každému navrhovateli poradenství a podporu v průběhu celého procesu hodnocení.
S cílem zajistit nezávislost startupu bude poměr kapitálového příspěvku společnosti Honda omezen na maximálně 20 %.

Komentář, který poskytl Yasuhide Mizuno, hlavní porotce programu IGNITION/ředitel společnosti Honda Motor Co., Ltd.

„Ve společnosti Honda je mnoho spolupracovníků, kteří s nadšením pomáhají lidem a přispívají společnosti svými originálními technologiemi a nápady. IGNITION je program, který podporuje takové technologie a nápady spolupracovníků společnosti Honda a dává jim podobu a umožňuje vytvářet nové hodnoty, které přispívají k řešení sociálních problémů. Nyní tento program rozšiřujeme na všechny spolupracovníky v Japonsku a nabízíme jim možnost chopit se nové výzvy a založit si vlastní podnik. K založení podniku je třeba splnit velmi vysoké nároky, nicméně doufáme, že program IGNITION podnítí další oživení ambiciózního ducha společnosti Honda a umožní nám zajistit svěží vánek inovací překročením rámce našeho stávajícího podnikání s cílem vytvořit nové a dosud nepoznané produkty a zážitky.“

Zdroj informací

Honda Motor Europe Limited, organizační složka Česká republika a NejBusiness.cz

Datum

11. června 2021

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Page generated in 1.6029 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál