Sobotní škola: Dopisy církvi v Tesalonice: 11. Zaslíbení pronásledovaným


Dopisy církvi v Tesalonice: 11. Zaslíbení pronásledovaným

Průvodce studiem Bible Církve adventistů sedmého dne - 3/2012


Základní verš
„Proto se stále za vás modlíme, aby vás náš Bůh učinil hodnými svého povolání a svou mocí přivedl k naplnění každé vaše dobré rozhodnutí a dílo víry.“ (2Te 1,11)

Hlavní myšlenka
Ježíšův druhý příchod je naplněním všech křesťanských nadějí.

V Pavlových dobách byla komunikace na dálku podstatně obtížnější než dnes. Sbor, který chtěl být ve spojení s Pavlem a poslat mu zprávu, musel využít posly, kteří se s ním museli setkat. Když se už podařilo kontakt navázat, nadiktoval Pavel svou odpověď, která byla odnesena zpět. To vše mohlo trvat i několik měsíců. Mezitím se však ve společenství sboru mohlo začít šířit falešné učení.
Zdá se, že se něco podobného odehrálo i ve sboru v Tesalonice, kde se objevily nové problémy. Některé z nich vznikly dokonce na základě nesprávného pochopení toho, co Pavel napsal ve svém prvním dopise. Pavel se proto svým druhým listem snaží tuto situaci napravit. Pavlova slova, kterým se v této lekci budeme věnovat , zaměří naši pozornost znovu na Ježíšův druhý příchod, při němž budou věřící Božím zásahem zachráněni.


Psát příspěvky smějí jen přihlášení
Žádný komentář dosud nebyl vložen

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Page generated in 0.5278 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál